• call +48 71 312 92 80
  • query_builder Poniedziałek - Piątek : 09:00 do 16:00
Opowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektamiOpowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektami

Opowiastki familijne 8 x CD audio + książka z konspektami

299.00 PLN

  • Kod produktu: RAF6
Ilość :
remove add
Opis

8 x CD audio + książka z konspektami
Tytuł: Opowiastki familijne
Rok wydania: 2007
Nośnik: Płyty CD audio

Specjalny pakiet Audio Opowiastek Familijnych pomyślany został jako pomoc dydaktyczna dla wychowawców i nauczycieli dzieci przedszkolnych i szkolnych z klas 1-3. To zbiór czterdziestu starannie wybranych opowiadań przygotowanych w formie audiobooka.

Dzięki tej formule dzieci ćwiczą wyobraźnię i koncentrację. Co najistotniejsze, każde z opowiadań porusza ważny problem wychowawczy i stanowi pretekst do zajęć i dyskusji z dziećmi na ten temat. Pomocny w tym jest przygotowany zbiór konspektów dołączony do pakietu

Opowiastki Familijne z pewnością usatysfakcjonują zarówno wychowawców jak i rodziców. Jednak najwięcej korzyści dostarczą ona dzieciom, bowiem to czego dowiedzą się z nich będzie procentować w przyszłości.

Opowiastki kształtują wartościowe cechy charakteru, dostarczają wielu cennych informacji: właściwego zachowania i życia w społeczeństwie. Jest to przewodnik, który pomaga małemu dziecku zrozumieć i rozwiązywać różnorodne problemy a także przekazuje jak najlepsze wzory.

Dziecko odczuwa bardzo silnie emocje takie jak radość, złość, żal i strach i nie zawsze potrafi sobie z tymi uczuciami radzić a " Opowiastki Familijne " pomogą otworzyć się dziecku na świat i samego siebie. Poszerzają zasób wiedzy, słownictwa, ćwiczą pamięć, uwagę i koncentrację.

Rozwijają także wyobraźnię i pomysłowość poprzez identyfikowanie się z postacią opowiadania oraz podczas dokonywania oceny bohaterów. Załączone do opowiadań konspekty są cenną wskazówką do pracy dla nauczycieli.

Opowiastki Familijne opowiadania Beaty Andrzejczuk pod tym tytułem ukazały sie po raz pierwszy w wydaniu książkowym i od tego czasu podbiły serca dziesiątek tysięcy dzieci i rodziców w Polsce. Zostały entuzjastycznie przyjęte także przez wychowawców dzieci przedszkolnych i nauczycieli.

Wielu z nich dopisało "Opowiastki Familijne " do listy lektur nadobowiązkowych. Beata Andrzejczuk jest autorką wielu książek i opowiadań dla dzieci i dorosłych publikowanych w Polsce, a także Austrii, Stanach Zjednoczonych, Australii i Białorusi. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach literackich. Autorka opowiadań dla dzieci z dysleksją.

" Opowiastki Familijne " gościły również w akcji: " Cała Polska Czyta Dzieciom " , prezentowane między innymi przez aktora Artura Barcisia.

" Opowiastki Familijne " zyskały wielkie uznanie w oczach nauczycieli i wychowawców sprawiły, że dzieci słuchały ich w wielkim skupieniu i ciszy, co jest rzadkością w dużych grupach dziecięcych. Stały się wspaniałym wstępem do wielu dyskusji. Dzięki nim można w bardzo przystępny i ciekawy sposób kształtować u dzieci wielką wrażliwość na otaczający nas świat, w którym obecnie niestety ciągle za dużo przemocy, agresji, braku tolerancji i wrażliwości na ludzką krzywdę.

Opis płyt

CD 1

Czy Edyta jest bardzo brzydka

Opowiadanie traktuje o problemie wyśmiewania dziecka biednego, postrzeganego przez grupę rówieśniczą jako ,,gorsze", inne. Bohaterką jest dziewczynka z Domu Dziecka. Próba rozwiązania konfliktu pomiędzy dziećmi, a dziewczynką poprzez uświadomienie grupie rówieśniczej jej uczuć i przeżyć.

Krzysiu chce psa

Opowiadanie uczące odpowiedzialności za zwierzęta, ze szczególnym zwróceniem uwagi na obowiązki dziecka wobec zwierząt, poprzez ukazanie mocno zarysowanych przykładów z życia chłopca opiekującego się psem.

Karolina i Karol

Przysłowiowe zetknięcie ,,dobra ze złem", z próbą zwrócenia uwagi na silną osobowość dziewczynki, która nie ulega złu, nie ma w niej chęci naśladownictwa (tak częstej u dzieci), a pragnie zwalczyć je dobrem. Celem opowiadania jest również nakłonienie dzieci do analizy postaci Karola: ,,Dlaczego nagle stał się niegrzeczny?"

Nikt mnie nie lubi

Meritum tego opowiadania stanowi myśl iż: ,,Najwięcej miłości potrzebują dzieci, które najmniej na nią zasługują". Próba dotarcia do niegrzecznej dziewczynki poprzez życzliwość i serdeczność. Zwalczanie złych zachowań, wyłącznie dobrym postępowaniem.

Dzidzia

Zazdrość o młodsze rodzeństwo. Próba wytłumaczenia dzieciom, dlaczego rodzice poświęcają więcej czasu młodszym członkom rodziny. Utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że są bardzo przez rodziców kochane.

CD 2

Lena chce mieć lalkę Barbi

Opowiadanie o kradzieży, która jest wynikiem ogromnej chęci posiadania lalki. Analiza uczuć dziewczynki w związku z kradzieżą. Uświadomienie dzieciom, jak należy się zachować w przypadku, gdy zdarzy im się przywłaszczyć cudzą własność.

Bajka o zranionym serduszku

Próba przekonania dzieci, aby słuchały głosu własnego serduszka, aby czyniły dobrze w swoim życiu i kierowały się własną wrażliwością.

Gabrysia szuka przyjaciela

Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie" Jakie cechy powinien posiadać dobry przyjaciel? I dlaczego? Jakim ja powinienem być przyjacielem? Jaką powinnam być przyjaciółką?

Prezent dla Agatki

Autorka zachęca dzieci do wykonywania własnych, oryginalnych, niepowtarzalnych prezentów. ,,Prezent dla Agatki" to także opowieść o prawdziwej przyjaźni dwóch dziewczynek, dla których to właśnie przyjaciel jest najcenniejszym danym od życia prezentem.

Inny

Problem dzieci upośledzonych umysłowo, opóźnionych w rozwoju. Głównym zamierzeniem tego opowiadania jest dyskusja na temat prawidłowych relacji z osobami chorymi oraz ukazanie, jak wiele można się od nich nauczyć.

CD 3

Zazdrośnica

Porusza problematykę zazdrości wśród dzieci, ze szczególnym zwróceniem uwagi na fakt, iż nie jest możliwe posiadanie wszystkiego. W tym kontekście analiza uczucia zazdrości i próba radzenia sobie z nią.

Okularnik

Odrzucenie chłopca przez grupę. Typowy przykład ,,ofiary klasowej". Rozwiązanie problemu poprzez sprowokowanie sytuacji (rola nauczycielki), w której chłopiec (sprawca zamieszania i kłopotów ,,Okularnika") potrzebuje jego pomocy.

Jagoda

Opowiadanie porusza upośledzenie fizyczne. Prowokuje do szerokiej dyskusji na temat dzieci ,,wyglądających inaczej". Kształtuje prawidłowe relacje i rozwija wrażliwość.

Pyskata Renata

W opowiadaniu poruszono częsty problem niewłaściwego wykorzystania słów i tonu głosu. W ustach dzieci stają się one narzędziem, którym próbują bronić się bądź ranić innych; innymi słowy walczyć.

Nic nie cieszy Klaudi

Próba odpowiedzi na pytanie; dlaczego tak wiele dzieci nie potrafi cieszyć się drobnymi rzeczami, dlaczego do zaspokojenia potrzeb, do radości i uśmiechu potrzebują głównie rzeczy materialnych? Opowiadanie uświadamia dzieciom, jaką radość mogą dać rzeczy niematerialne. Mówi o tym, że trzeba cieszyć się życiem i każdą jego chwilą.

CD 4

Chłopiec na wózku

Próba zwrócenia uwagi na problemy niepełnosprawnych rówieśników i zachęta do zawierania przyjaźni. Poruszony został tutaj również problem empatii. Zdrowy chłopiec postanawia przez jakiś czas poruszać się na wózku. To doświadczenie pozwala mu spojrzeć na problemy niepełnosprawnych rówieśników zupełnie z innej perspektywy.

Kto kogo przezywa tak samo się nazywa

Opowiadanie porusza temat przezwisk. Kładzie nacisk na szczególnie uciążliwe przezwiska, sprawiające przezywanym dzieciom przykrość. Próbuje ukazać krzywdę dziecka, które naznaczone jest mało sympatyczną ,,ksywką", często nawiązującą do wyglądu bądź widocznego mankamentu. Opowiastka jest próbą zniechęcenia dzieci do przezywania i dokuczania swoim rówieśnikom.

Tajemnicze Czamisie

Główne przesłanie opowiadania to kształtowanie umiejętności i chęci dawania innym własnego czasu, miłości i siebie.

Martyniczka

Zaczarowana laleczka pokrywa się plamami zawsze wtedy, gdy dziecko do którego należy jest niegrzeczne. Opowiadanie o dziecięcych konfliktach i próbie ich rozwiązania.

Kłamczucha

Analiza częstego zjawiska u dzieci jakim jest kłamstwo. Próba rozróżnienia konfabulacji od kłamstwa, a także wymyślania różnych historii, których powodem jest ,,bujna wyobraźnia".

CD 5

To jest mój tatuś!

Opowiadanie porusza trudne relacje ojczyma i córki. Pokazuje bunt dziewczynki i przekonuje do budowania pozytywnych więzi między nimi.

Łatka

Historia poruszająca trudne zagadnienie utraty przez dziecko czegoś niezwykle ważnego w życiu. Opowiadanie ukazuje związek pomiędzy utratą, a otrzymaniem w to miejsce ,,daru od losu".

Drzewko marzeń

Opowiadanie o łzach, próba zastanowienia się nad tym, dlaczego ludzie płaczą i co można zrobić, aby łez smutku było jak najmniej.

Obrażalski Grześ

Ukazanie częstych wad przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym; obrażanie się, dąsanie, kapryszenie i próba podporządkowania sobie innych. Podczas analizy tekstu dzieci, jako obserwatorzy mogą spojrzeć na swoje własne wady. Pozwala to na pewien dystans i relatywną ocenę zachowań bohatera, a poprzez to kształtuje umiejętność właściwego spojrzenia na samego siebie.

Coś lepszego

Historia przekonująca dzieci do pracy w grupie, do wzajemnej pomocy, do troski o drugiego człowieka.

CD 6

O Iwonie, która postanowiła wierzyć w to czego nie widziała

Opowiadanie poruszające kwestię miłości między rodzicami, a dziećmi, udzielające odpowiedzi na podstawowe pytania: ,,Czy, jeśli mama jest na mnie zła, to nadal mnie kocha? Czy, jeśli tatuś na mnie nakrzyczał, to kocha mnie, czy już nie?" Inspirujące do rozmowy o uczuciach i emocjach, utwierdzające dzieci w przekonaniu, że są kochane, choć w sytuacji konfliktowej tego nie widać. Pozwalające zrozumieć negatywne emocje rodziców i uczące rozdzielać te emocje od rodzicielskiej miłości, która trwa zawsze.

Czarodziejska podróż

Zwrócenie uwagi dzieci na szczegóły, radości i smutki, które mijają dążąc do upragnionego celu.

Bucik Łukasza

W tej opowiastce główną rolę grają marzenia. Opowieść o tym, jak bardzo wzbogacają one życie wewnętrzne dzieci.

Kaziu i zasady

Historia o ,,zasadach" i ich przestrzeganiu, w życiu każdego dziecka i każdego dorosłego człowieka. Opowiadanie uświadamiające, iż brak zasad nie oznacza wolności lecz samowolę, a ich przestrzeganie pomaga w bezpiecznej wędrówce przez życie.

Antek rozrabiaka

Historia opowiedziana w tym przypadku ma na celu skłonienie do dyskusji, w której dzieci rozważą, w jaki sposób ułożyć sobie relacje z rówieśnikami, którzy nie zawsze postępują dobrze. Wyeksponowano zasadniczy problem: ,,Czy potępiać niegrzeczne dzieci, czy ich zachowanie?" Odpowiedź jest prosta. Nie tolerujemy złych zachowań, natomiast staramy się szanować rówieśników.

CD 7

Historia ukryta w czekoladzie

Opowiadanie traktujące o kradzieży i jej motywach. W tym wypadku braku pieniędzy i trosce o młodsze rodzeństwo. Celem historii jest uświadomienie dzieciom, iż każda kradzież jest zła bez względu na motywy, choć w tym wypadku dzieci odczuwają współczucie dla głównej bohaterki i jej rodziny. Pozwala to spojrzeć na tę sama rzecz, na różnych płaszczyznach i z wielu perspektyw, co stanowi wyjście do ciekawej dyskusji.

Krótka bajka o miłości

Meritum opowiastki stanowi ,,Miłość", jako uczucie i jako słowo wypowiedziane. Mówi o naturalnej potrzebie każdego człowieka i tęsknocie za usłyszeniem tego słowa.

Czarne, albo białe

,,Dobro albo zło" Historia ma na celu uświadomienie dzieciom, iż czasem wybór pomiędzy dobrem a złem jest prosty. Zachęca do stawiania prostych pytań i udzielania na nie jednoznacznych odpowiedzi. Przekonuje, iż znajomość prostych reguł wyboru pomiędzy dobrem a złem pomaga w życiu i jest podstawą rozwiązywania problemów bardziej złożonych.

Zwyczajne słowo

Główną bohaterką tej opowiastki jest biedna dziewczynka i bogaty chłopiec. Historia porozumienia i współżycia pomiędzy ludźmi biednymi i bogatymi; różnice i podobieństwa, a także rola dziecka, które w żadnym z wyżej wymienionych przypadków nie jest odpowiedzialne za to, w jakiej rodzinie funkcjonuje.

Trzy słowa

Wspaniałe opowiadanie dla przedszkolaków (od najmłodszych do starszaków) zwracające uwagę na trzy zwroty grzecznościowe: ,,Proszę, dziękuję, przepraszam". Problematyka osadzona w scenerii bajkowej zachęca do słuchania i dyskusji na ten temat.

CD 8

Tatusiu wróć

Opowiadanie poruszające problem rozstania się rodziców i sytuacji dziecka w rodzinie po tak traumatycznym wydarzeniu.

Biedne dziecko

Bohaterem opowiadania jest chłopiec, któremu kilka lat wcześniej zmarła mama. Szybko uświadamia sobie, że w związku z tragiczną sytuacją, ludzie traktują go zupełnie inaczej niż rówieśników. Początkowo okazują współczucie, troskę, ofiarowują opiekę, a z czasem zaczyna się to przeradzać w pobłażliwość. Bohater zaczyna wykorzystywać sytuację.

Szansa

Opowiadanie o tym, że nie należy osądzać innych dzieci po pozorach. Historia o uprzedzeniu, o zacietrzewieniu i nieuzasadnionej wrogości wobec drugiego dziecka.

Zmienić siebie

Meritum opowiadania stanowi motto: ,,Jeśli chcesz kogoś zmienić, zacznij od samego siebie".

Miś

Opowiadanie o kradzieży, ale i o stracie, rozwijające się na dwóch płaszczyznach. Dominują uczucia i emocje dziewczynki, która tytułowego misia utraciła. Pozwala wczuć się w rolę osoby pokrzywdzonej, spojrzeć na stratę z jej perspektywy.

Nasze produkty

Koszyk