Leśny savoir-vivre, czyli jak zachowywać się w lesie_RPS

Leśny dekalog – 10 podstawowych zasad prawidłowego zachowania się człowieka na terenie obszarów leśnych. Dziesięć „grzechów”, które ludzie najczęściej popełniają podczas pobytu w lesie, tu ukazanych w aspekcie prawidłowych zachowań, które wpajane od dziecka pozwolą na ugruntowanie szacunku wobec środowiska leśnego.

Projekt planszy powstał podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Programu: „Szkoły dla Ekorozwoju” jako plon konkursu ogłoszonego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa oraz Firmę PHU Lewandowski z Niedar. Autor projektu mgr Iwona Samołyk – nauczyciel przyrody w Szkole Podstawowej nr 2 im. Prof. dra Władysława Szafera z Wapnicy na Wyspie Wolin:

20.LSV_Jak_RPS

 

Plansza adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz do wczesnoszkolnego etapu nauczania. Równolegle dostępny jest „zakazowy” odpowiednik w formie siostrzanej planszy pt. Leśny savoir-vivre – czego w lesie nie wolno adresowany do uczniów starszych z przesłaniem:

 

Tego czego nie wpoimy Jasiowi w postaci zasad prawidłowego zachowania się – Janowi będziemy musieli zwizualizować w postaci zakazów.

 

Dane techniczne:

Plansza gotowa do zawieszenia – zaopatrzona w tasiemki do przechowywanie w stanie zwiniętym.

Oprawa planszy rurki PCV w systemie RPS > 7 lat gwarancji jakości.

Rozmiar planszy po rozwinięciu: 120 cm x 90 cm.

Nadruk na tkaninie banerowej – wyjątkowo trwały.

Waga planszy: ok. 1 kg

Powierzchnia planszy zmywalna nie daje odbić światła oraz mechanicznie nie zagina się tak trwale, jak w przypadku plansz foliowanych. Można ją eksponować i nie traci na czytelności, nawet w miejscach o bardzo dużym nasłonecznieniu. Planszę zwiniesz, rozwiniesz, zawiesisz jak klasyczną mapę. Końcówki rurek zabezpieczone zatyczkami dodatkowo skręcanymi wzdłużnie. Arkusz planszy „nie pamięta” kształtu, a więc plansza łatwo się zwija i rozwija, nie rolując się samoczynnie na dolnym wałku, jak to ma miejsce w przypadku plansz foliowanych, które przez dłuższy czas pozostawały w stanie zwiniętym.

 

Zalety systemu RPS w stosunku do tradycyjnej oprawy PCV:

  1. Zatyczki nie spadają,
  2. Plansza w rurkach nie przesuwa się,
  3. Rurki PCV nie uginają się pod ciężarem planszy.

 

Dane handlowe:

cena detaliczna: 149,00 zł brutto

model produktu: PHU048

ISBN 978-83-64241-19-2

link do produktu: http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=product_info&products_id=9088

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *