Cyrkiel tablicowy uniwersalny PCV na przyssawki do tablic białych i zielonych gładkich

Uniwersalność cyrkla wynika z uchwytu mocującego, w którym możemy osadzić zarówno kredę jak i marker. Jest to rozwiązanie rzadko spotykane w cyrklach drewnianych posiadających opcjonalnie różne  mocowanie kredy  lub markera. Innymi słowy musisz kupić dwa takie cyrkle aby uzyskać ten sam efekt co kupując jeden cyrkiel PCV uniwersalny.

cyrkiel_przyssawki_1000x700

Cyrkiel PCV, uniwersalny – na przyssawki, do tablic białych

Cyrkiel polecany jest do tablic białych i ich wersji ceramicznych oraz do gładkich tablic zielonych i ich wersji ceramicznych. O uniwersalności przyrządu stanowi także stopka mocująca, w której można osadzić z równym powodzeniem różnego rodzaju markery, jak i standardową kredę.

Zalety cyrkla w odniesieniu do modeli wcześniejszych:

Zdecydowanie bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne – szczególnie stopka cyrkla, która została wykonana z włóknistego plastiku, a więc jest o wiele bardziej odporna mechanicznie od stopek odlewanych. Ponadto główka trzonu, element zużywający się w cyrklach PCV została wykonana z metalu, a nie jak dotąd z PCV. Przyssawki silikonowe białe, trwalsze od przyssawek z przeźroczystego PCV. Stopka cyrkla posiada niebieski znacznik punktu środka. Końce ramion cyrkla zaopatrzone są w dwie mimośrodowe tuleje obrotowe, z których jedna pełni jednocześnie funkcję zacisku sprężynowego umożliwiającego montaż zarówno kredy, jak i markera. Zacisk jest regulowany płynnie.

W górnym spojeniu ramion cyrkla znajdują się:

– śruba motylkowa, dzięki której możemy również płynnie regulować opór rozwierania nóżek cyrkla oraz utrwalić ich żądany rozstaw,

-skala miary kątowej 0 – 90.

Model: WIS004

Waga cyrkla ze stopką – 340 g

Długość ramion cyrkla – 50 cm

Rozstaw przyssawek w stopce – 9 cm

Zakupu możesz dokonać pod linkiem:

http://pomocedydaktyczne.info/index.php?main_page=product_info&products_id=10646

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *